Kontakt os

Mails til skiklubben kan sendes til vores officielle mailadresse kontakt@aarhusskiklub.dk eller direkte til en kontaktperson jf. nedenstående:

Medlemskab, medlemsregister,  kontingent
Kasserer – Victor Larsen, tlf. 30 32 22 17, e-mail kasserer@aarhusskiklub.dk

Klubben generelt
Formand Søren Qvist, tlf. 21 62 54 88, e-mail soren@aarhusskiklub.dk

Alpin
Alpin generelt, Alpine Race Ream, Alpin børne træning, Barmarkstræning.
Ole Mathiassen, tlf. 61 79 83 30, e-mail norsmathiassen@godmail.dk

Alpinture:
Jacob Gram, tlf. 30 32 12 30, e-mail faber@aarhusskiklub.dk

Skiinstruktør:
Martin Faber, tlf. 30 32 12 30, e-mail: faber@aarhusskiklub.dk

Træning i SkiArena, Alpin klub træning, konkurrence-skiløb:
Martin Faber, tlf. 30 32 12 30, e-mail faber@aarhusskiklub.dk

Langrend, rulleski
Langrend, rulleski generelt:
Knud Overgaard, tlf.  21 66 32 65, e-mail: knud@aarhusskiklub.dk
Kaj Jensen, tlf. 24 44 40 29, e-mail kaj@aarhusskiklub

Langrendsløjpe på golfbanen i Skåde:
Heinz Hansen, tlf. 86 89 18 83, e-mail heinz@aarhusskiklub.dk eller
Kaj Jensen, tlf.: 24 44 40 29, e-mail: kaj@aarhusskiklub.dk

Snescooter:
Heinz Hansen, tlf. 86 89 18 83, e-mail heinz@aarhusskiklub.dk

Thorax-træning:
Kaj Jensen, tlf.: 24 44 40 29, e-mail: kaj@aarhusskiklub.dk

Kommunikation, hjemmeside, facebook, PR og Presse

Hjemmeside
Marie Stenild, mariestenild@hotmail.com 

Facebook
Johanne Valbjørn Gydesen, e-mail: johannegydesen@hotmail.com  

Husudvalg
Hanne Tirsvad, e-mail hanne@aarhusskiklub.dk

Nøgler til klubhus
Victor Larsen, tlf. 30 32 22 17, e-mail victor@aarhusskiklub.dk
 
Klubtøj
Trimtex:
Victor Larsen, tlf. 30 32 22 17, e-mail: victor@aarhusskiklub.dk
Andet klubtøj:
Marie Stenild, mariestenild@hotmail.com 
 

 

Skriv et svar