Information til frivillige hjælpere Aarhus Motion

Så nærmer vi os Aarhus City Halvmarathon, hvor vi er hjælpere.

Mødetid er søndag 21. juni kl. 6.30 til 14.00.

Aarhus Motion gør opmærksom på, at det skal være voksne hjælpere til opgaverne. Endvidere gør de opmærksom på, at Official Tjek-ind teltet er flyttet til gården ved Folkeoplysningens Hus, Vester Allé 8, 8000 Aarhus C.

Nærmere information følger senere, så snart vi har mere information fra Aarhus Motion.

For god orden skyld. Der mangler stadig 2 frivillige til DHL stafetten d. 17-08-2015 og 1 frivillig til Aarhus MTB Challenge d. 19-09-2015.

Hvis du kan, så skynd dig at melde dig ind på faber@aarhusskiklub.dk.

Dette indlæg blev udgivet i AaS, Alpin, Andre aktiviteter, Langrend og tagget , , af Faber. Bogmærk permalinket.

Om Faber

42 år gammel. Er medlem af bestyrelsen som næst-formand og Alpin-formand. Medlem af Alpinudvalget : Turleder-formand, instruktør-ansvarlig, PR-udvalget og Tekniktræningsudvalget. Træner og instruktør for klubbens konkurrencehold : Raceteamet - både junior- og seniorholdet. Bor på Christiansbjerg, Århus N. Har 2 børn som er medlemmer af klubbens Raceteam. 11 og 12 år.

Skriv et svar