En god dag i sportens tegn

Århus Skiklub har endnu engang fået mulighed for at vise fanen. Denne gang er der tale om at vi kan tjene penge til den kommende sæsons klubaktiviteter, ved at give en hjælpende hånd til et af byens store sportsarrangementer; Aarhus City Halvmarathon.

Da vi gerne vil have mulighed for at spække den kommende sæson med fede aktiviteter og tilbud til alle klubbens medlemmer, vil det glæde os at se så mange som muligt d. 9. juni hvor løbet afholdes.

Udover at bidrage til klubkassen vil der være rig mulighed for at få genopfrisket vinterens gode skioplevelser med hinanden og pleje den gode klubånd. Hele familien er naturligvis velkommen, og for god ordens skyld, vil der i bedste ÅS-stil, ikke blive set skævt til forældre/bedsteforældre, der har lyst til at bage en kage til dagen 🙂

Der vil komme mere praktisk info om arbejdsopgaver osv. fra Aarhus Motion når vi nærmer os løbet.
For at få en overblik over hvor mange folk vi kan mønstre vil vi dog opfordre dig til at du allerede nu sætter kryds i kalenderen og tilmelder dig ved at klikke her.

Har du yderligere spørgsmål kan du henvende dig til Mie på:
28 57 45 99 eller Mie@aarhusskiklub.dk

Skriv et svar