Kontakt os

Mails til skiklubben kan sendes til vores officielle mailadresse skiklubben@aarhusskiklub.dk eller til et medlem af bestyrelsen eller direkte til en kontaktperson jf. nedenstående:

Medlemskab, medlemsregister,  kontingent
Kasserer – Niels Reinsholm, tlf. 26 74 74 09, e-mail niels@aarhusskiklub.dk

Klubben generelt
Formand Hans Guldager Knudsen, tlf. 51 90 52 25, e-mail hans@aarhusskiklub.dk

Alpin
Træning i SkiArena, MTB, Skigymnastik, Alpin klub træning, konkurrence-skiløb:
Martin Faber, tlf. 30 32 12 30, e-mail faber@aarhusskiklub.dk

Alpinture:
Jesper Lund Madsen, tlf. 22 89 85 25, e-mail jesper@aarhusskiklub.dk

Skiinstruktør:
Hans Guldager Knudsen, tlf. 51 90 52 25, e-mail hans@aarhusskiklub.dk

Alpin generelt, Alpine Race Ream, Alpin børne træning, Barmarkstræning.
Ole Mathiassen, tlf. 61 79 83 30, e-mail norsmathiassen@ofir.dk

Langrend, rulleski
Langrend, rulleski generelt:
Knud Overgaard, tlf.  21 66 32 65, e-mail: knud@aarhusskiklub.dk
Kaj Jensen, tlf. 24 44 40 29, e-mail kaj@aarhusskiklub

Langrendsløjpe på golfbanen i Skåde:
Heinz Hansen, tlf. 86 89 18 83, e-mail heinz@aarhusskiklub.dk eller
Kaj Jensen, tlf.: 24 44 40 29, e-mail: kaj@aarhusskiklub.dk

Langrendsløjpe i True Skov:
Susanne Jars, tlf. 22 14 19 78, susanne@aarhusskiklub.dk

Snescooter:
Heinz Hansen, tlf. 86 89 18 83, e-mail heinz@aarhusskiklub.dk

Thorax-træning:
Kaj Jensen, tlf.: 51 61 60 36, e-mail: kaj@aarhusskiklub.dk

Andre aktiviteter
Jesper Lund Madsen, tlf. 22 89 85 25, e-mail jesper@aarhusskiklub.dk

Skileg
Kaj Jensen, tlf. 24 44 40 29, e-mail kaj@aarhusskiklub

Kommunikation, hjemmeside, facebook, PR og Presse
Martin Faber, tlf. 30 32 12 30, e-mail: faber@aarhusskiklub.dk

Hjemmeside
Martin Faber, tlf. 30 32 12 30, e-mail: faber@aarhusskiklub.dk

Facebook
Martin Faber, tlf. 30 32 12 30, e-mail: faber@aarhusskiklub.dk  

Husudvalg
Niels Reinsholm, tlf. 26 74 74 09, e-mail niels@aarhusskiklub.dk

Nøgler til klubhus
Niels Reinsholm, tlf. 26 74 74 09, e-mail niels@aarhusskiklub.dk

Klubtøj
Trimtex:
Knud Overgaard, tlf.  21 66 32 65, e-mail: knud@aarhusskiklub.dk
Andet klubtøj:
Martin Faber, tlf. 30 32 12 30, e-mail: faber@aarhusskiklub.dk  

Du kan også anvende nedenstående kontaktformular for at sende en meddelse til skiklubben:

Fulde navn

e-mail

Emne

Besked

Skriv et svar